سونوگرافی خوب در میدان ولیعصر

سونوگرافی خوب در میدان ولیعصر

سونوگرافی خوب در تهران کدام است؟ یک مرکز سونوگرافی خوب چه ویژگی هایی دارد؟ مرکز سونوگرافی دقیق چه مشخصاتی دارد؟

در این مقاله سعی داریم تا یک مشخصات کلی از یک سونوگرافی خوب را شرح دهیم تا با آگاهی کامل تری به جستجوی یک مرکز سونوگرافی در شهر تهران بپردازید.

امروزه با افزایش شیوع بیماری هایی مختلف، پزشکان روش های تشخیصی زیادی را مورد استفاده قرار می دهند. یکی از مهم ترین و پرکاربردی ترین این روش ها جهت تشخیص انواع بیماری ها، سونوگرافی با استفاده از بهترین و به روزترین ابزار و تجهیزات می باشد.

 شما عزیزان می توانید جهت مشاوره و تماس با مرکز سونوگرافی تابناک با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید : ۸۸۸۰۰۴۰۴-۸۸۸۹۱۱۱۲-۰۲۱ و یا به اینستاگرام مرکز تصویربرداری تابناک مراجعه نمایید.

در ابتدا به شرح یک مختصری از سونوگرافی، نحوه و عملکرد آن پرداخته می شود.

سونوگرافی

امروزه سونوگرافی یکی از روش های تشخیصی پیشرفته جهان می باشد. سونوگرافی انعکاس امواج صوتی می باشد که دریافت می شود بنابراین هیچ خطری ندارد اما این مساله دلیل بر این نمی شود که افراد مدام برای انجام سونوگرافی اقدام کنند مگر اینکه افراد به دستور پزشک مجبور به انجام سونوگرافی ماهانه باشند.

برخی از سونوگرافی هایی که توسط مرکز سونوگرافی تابناک انجام می شود:

سونوگرافی سینه

 با استفاده از سونوگرافی سینه تمام قسمت ها و بافت های داخل سینه مشخص می شود. از سونوگرافی پستان در بررسی توده های توپر یا توخالی سینه بکار می رود. ذکر این نکته الزامی است که سونوگرافی سینه نمی تواند جایگزین ماموگرافی باشد در واقع از سونوگرافی سینه برای بررسی نتایج غیرطبیعی ماموگرافی به کار می رود.

سونوگرافی تیروئید

سونوگرافی تیروئید یک روش تشخیصی بدون درد می باشد که در بررسی دقیق ناهنجاری های تیروئیدی مانند کیست، دقیق گره ها و ندول های خوش خیم و بدخیم تیروئید مورد استفاده قرار می گیرد.

سونوگرافی غربالگری دوران بارداری

سونوگرافی های لازم در طول دوران بارداری که تمام خانم های باردار باید آن را انجام دهند شامل دو مرحله می باشد : سونوگرافی سه ماهه اول بارداری که سونوگرافی NT  نام دارد که در هفته ۱۱ تا ۱۴ بارداری انجام می شود و سونوگرافی آنومالی اسکن که در هفته ۱۸ تا ۲۲ بارداری قابل انجام است.

سونوگرافی شکم

 با سونوگرافی شکم تمام بخش داخلی دستگاه گوارش مورد بررسی قرار می گیرد. در این میان مهم ترین کاربرد سونوگرافی شکم در تشخیص بیماری های صفرا می باشد. همچنین متخصصین سونوگرافی در برخی از بیماری ها با استفاده از سونوگرافی می تواند جداره و ضخامت معده و روده را مورد بررسی قرار دهد.

عملکرد دستگاه سونوگرافی

اصلی ترین سیستم بخش اولتراسوند مبدل یا پروب نامیده می شود که از آرایش کریستال های پیزو الکتریک تشکیل شده است. هنگامی که به کریستال ها سیگنال الکتریکی اعمال می شود دچار ارتعاش شده و امواج صوتیف فرکانس هایی را تولید می کند که اولتراسوند یا فراصوت نامیده می شود. هنگامی که امواج فرا صوت به بدن ارسال می شود از میان پوست و آناتومی بدن عبور داده می شود و به بافت های بدن با چگالی و تراکم های مختلف برخورد می کند. انعکاس امواج توسط این کریستال ها دربافت شده و به سیگنال الکتریکی تبدیل می شود. سیگنال های الکتریکی توسط کامپیوتر به شکل نقاط روشنی بر روی تصویر مشخص می شود.

سونوگرافی خوب در میدان ولیعصر

مزایای سونوگرافی

 • دارای کاربردهای فراوان تقریبا در تشخیص تمام بیماری ها
 • غیرتهاجمی بودن و بدون عارضه بودن آن
 • عدم ایجاد درد در حین انجام سونوگرافی
 • هزینه کم استفاده از سونوگرافی در مقایسه با دقت بالای آن
 • عدم ایجاد خطر خصوصا برای مادران باردار

انتخاب یک مرکز سونوگرافی خوب

 یک مرکز سونوگرافی خوب در تهران باید شامل به روزترین و مجهزترین دستگاه های روز دنیا باشد. همچنین داشتن کادری مجرب و با تجربه و متخصص در این زمینه از ویژگی های تعیین کننده یک سونوگرافی خوب می باشد.

خدمات ارائه شده توسط مرکز تصویربرداری تابناک

مرکز سونوگرافی تابناک با بهره گیری از مدرن ترین دستگاه های تمام دیجیتال و با همکاری تیم تخصصی و فوق تخصصی پزشکان خانم و آقا آماده ارائه خدمات ذیل می باشد:

 • سونوگرافی غربالگری پیشرفته جنین ۳ و ۴ بعدی
 • اکوکاردیوگرافی قلب جنین
 • سونوگرافی کالر داپلر رنگی و الاستوگرافی و فیبرواسکن
 • کلیه رادیوگرافی های جنرال و تخصصی و رنگی با دستگاه فول دیجیتال
 • ماموگرافی فول دیجیتال
 • پانورکس و سفالومتری فول دیجیتال

 راه های ارتباطی با مرکز تصویربرداری تابناک:

 • ایران، تهران، بلوار کشاورز، نرسیده به میدان ولیعصر، ابتدای برادران مظفر، پلاک۱۴۳
 •  ۰۲۱-۸۸۸۰۰۴۰۴-۸۸۸۹۱۱۱۲
 •   info@tabnakclinic.com

پاسخ