سونوگرافی چهار بعدی

سونوگرافی چهار بعدی

آیا در انتظار فرزند جدید خانواده هستید؟

ترس از عدم سلامت جنینتان شما را بی قرار کرده است؟

با ما در این مقاله به منظور آگاهی از نحوه انجام و مزایای سونوگرافی چهاربعدی همراه باشید.

تولد نوزاد با تغییر و تحولات زیادی در زندگی مادر و اعضای خانواده همراه است. زیرا نوزاد به مراقبت و نگهداری زیادی نیاز دارد. اما این مراقبت ها تنها به بعد از تولد وی ختم نمی شود. انجام تست ها از زمان تصمیم به بارداری لازم و اجتناب ناپذیر است. زیرا بدن مادر بستر رشد جنین بوده و بنیان و پایه بدن وی در محیط رحم شکل می گیرد. بنابراین در صورتی که به مشکل و یا ناراحتی دچار شود، معمولاً تا پایان عمر با وی همراه می باشد. همچنین بسیاری از بیماری ها در صورت عدم کشف و درمان به موقع قابل انتقال از مادر به جنین می باشد.

سونوگرافی چهار بعدی

طبیعتاً با دیدن اولین تصاویر از  فرزندتان به شدت هیجان زده خواهید شد. اما بسیاری از مادران با انجام سونوگرافی دو بعدی دلشان آرام نمی گیرد. این نوع تصویربرداری از جنین کاملاً سیاه و سفید است و گاهاً تار می باشد ولی برای تست های اولیه و پایه ای مناسب می باشد. سونوگرافی سه بعدی تصویری از جنینتان در سه جهت را بر روی مانیتور نمایان می سازد. لذا سونوگرافی چهار بعدی تصویر را برای شما واضح تر و به صورت متحرک نمایش می دهد.

با سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی شما می توانید به حدی پوست نوزاد خود را واضح ببینید که گویا در شکم مادر هستید. همچنین شما می توانید شکل بینی، دهان، اولین خمیازه ها و یا داخل بردن و بیرون آوردن زبانش را از دهان ببینید.

فواید سونوگرافی چهار بعدی

 سونوگرافی چهار بعدی می تواند جزئیات بیش تری را از زوایای متفاوتی انجام دهد، لب شکری که یکی از ضایعات شایع در بین نوزادان است و دلیل ژنتیکی دارد، تنها توسط این نوع سونوگرافی قابل شناسایی است. با انجام این سونوگرافی می توان امکان درمان به موقع برای این بیماری را در بدو تولد فراهم کرد.

احتمالاً انجام سونوگرافی چهاربعدی آنقدر برای شما خاطره انگیز خواهد بود که تمایل دارید آن را برای همیشه نگهداری کنید. پس از انجام این اسکن می توانید آن را در قالب DVD از مرکز تصویربرداری تحویل بگیرید.

بهترین زمان انجام سونوگرافی چهار بعدی هفته بیست و هفتم تا سی دوم بارداری است. شما می توانید جهت مشاوره و تماس با سونوگرافی تابناک با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید : ۰۲۱-۸۸۸۰۰۴۰۴-۸۸۸۹۱۱۱۲

آیا سونوگرافی چهار بعدی خطرناک است؟

سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی همچون سونوگرافی دو بعدی کاملاً بی خطر می باشند. زیرا در این دو روش از اشعه اولتراسونیک که برای مادر و جنین کاملاً بی خطر می باشند استفاده می شود. اما در صورتی که به مراکز تصویربرداری غیر استاندارد مراجعه و سونوگرافی توسط اپراتور غیر متخصص انجام گیرد، این کار می تواند برای جنین خطرناک باشد. زیرا نباید اشعه اولتراسونیک بیش از ۴۵ تا یک ساعت بر روی بدن مراجعه کننده تابانیده شود. اما در حالت نرمال این سونوگرافی ها کاملاً بی خطر بوده و در کل دنیا قابل انجام است.

زمان سونوگرافی چهار بعدی

بهترین زمان انجام سونوگرافی چهار بعدی هفته بیست و هفتم تا سی دوم بارداری است که جنین به شکل مشخصی رسیده باشد.

Source: www.babycentre.co.uk

پاسخ