سونوگرافی غربالگری

سونوگرافی غربالگری

انجام غربالگری به منظور بررسی سونوگرافی جنین بحثی است که امروزه بیشتر خانواده ها با آن اشنا هستند ،اما شاید خیلی ها با مفهوم و هدف اصلی غربالگری آشنا نباشند . در این مقاله در رابطه با بررسی مفهوم اصلی غربالگری و هدف از انجام آن صحبت می کنیم .  اگر شما هم در این  رابطه اطلاعی ندارید بهتر  است ادامه مطلب را مطالعه کنید.

برای  بررسی سلامت جنین از روش هایی استفاده می شود  که بتوانیم با روش های ساده ،آنومالی و ناهنجاری هایی که ممکن است در جنین وجود داشته باشد  ،دست پیدا کنیم .

سونوگرافی غربالگری

بیشتر مراجعین به مرکز سونوگرافی تابناک در رابطه با میزان دقت  این آزمایشات و سونوگرافی ها سوال می پرسند آیا می توان به این روش ها اطمینان کنیم  و سلامت جنین ما تضمین  شود .در پاسخ باید گفت  ،به طور حتم تمام دغدغه یک مادر تولد یک نوزاد سالم است ،با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه سونوگرافی و رادیولوژی صورت گرفته است ،این امکان برای خانواده های ایجاد شده است که با کمک روش های ساده و کم عارضه تشخیص زود رس ناهنجاری هایی را در جنین بدهیم  و از تولد نوزادان با اختلالات  و ناهنجاری های مادرزادی جلوگیری کنیم .

به همین دلیل   لازم است تمام بانوان در سه ماه اول بارداری یک سونوگرافی ،که با عنوان  غربالگری در سه ماه اول  شناخته شده است انجام شود ،همچنین یک سونوگرافی دیگر  هم که در سه ماه دوم  انجام می شود  برای تشخیص  آنومالی های جنین و ناهنجاری های مادرزادی کمک کننده است .

اما باید گفت دقت تشخیص این غربالگری ها صد در صد نیست ،برای آنکه  تشخیص  صد درد صد سلامت جنین صورت گیرد می توان  با کمک یک آزمایش خون  از مادر سلامت جنین مشخص گردد .

در مرکز سونوگرافی خوب در تهران با کمک آزمایش سه ماه اول  و آزمایش خون  و همچنین سونوگرافی سه ماه دوم و آزمایش چهار گانه خون مادر ، گروه های پر خطر از میان افراد سالم جدا می شوند  و در مرحله بعد با کمک یک روش غربالگری تهاجمی  که عبارت است از نمونه گیری از مایع امنیوتیک اطراف جنین  ،که مقداری از این مایع با کمک سونوگرافی و هدایت سوزن  جمع آوری می گردد برای بررسی های بیشتر مورد ارزیابی قرار می گیرد .

شما می توانید جهت مشاوره و تماس با سونوگرافی تابناک با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید : ۰۲۱-۸۸۸۰۰۴۰۴-۸۸۸۹۱۱۱۲

با کمک این روش ها می توان به طور قطعی بیان کرد  که فرزند شما سالم است یا دچار  مشکلاتت کروموزومی می باشد  . لازم به ذکر است که سندروم داون با کمک این آزمایشات قابل تشخیص است .

سندرم داون یکی از ناهنجاری های کروموزومی خیلی شدید است . موردی که در این بیماری بسیار بارز است ،ضخیم بودن پوست نوزاد و  گشاد بودن پوست برای نوزاد است . به همین دلیل اگر در همان اوایل بارداری  ضخامت پوست پشت  گردن جنین را  اندازه گیری کنیم  ، این ناهنجاری قابل تشخیص می باشد .  اصلاح  سونوگرافی NT  که در غربالگری دوران بارداری به کاربرده می شود به معنی تعیین ضخامت پوشت پشت گردن جنین است .

در مرکز سونوگرافی تابناک تمام سونوگرافی ها  و آزمایشات با بالاترین دقت برای مادران باردار انجام می شود .

با تشکر مدیریت سایت  مرکزسونوگرافی تابناک

پاسخ