سونوگرافی در امیرآباد

پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه تصویربرداری کمک شایانی به کشف و تشخیص بسیاری از بیماری ها نموده است. شما می توانید با تشخیص زودهنگام و به موقع بیماری ها، از پیشرفت آنها و آسیب بیش تر به ارگان های بدنتان جلوگیری نمایید.

شاید در کلان شهر بزرگی مانند تهران، پیدا کردن یک مرکز تصویربرداری کار سختی به نظر نرسد. اما اگر تمامی این مراکز از استاندارد بالایی برخوردار نباشند چه؟ شاید بتوان بهترین مرکز سونوگرافی در تهران را جایی دانست که تمامی تجهیزات به روز تصویربرداری را داشته باشد.

اما تنها وجود تجهیزات به روز در یک مرکز سونوگرافی نیست که آن را به بهترین تبدیل می کند بلکه مهارت و تخصص اپراتور دستگاه سبب تمایز آن با سایر مراکز می شود.

در صورتیکه نتیجه سونوگرافی و تصویربرداری دقیق نباشد و یا حتی به اشتباه صورت پذیرد، می تواند در روند تشخیص بیماری اختلال ایجاد کند و یا حتی نتایج جبران ناپذیری به بار آورد.

سونوگرافی پروسه ای است که در آن اشعه اولتراساوند به صورت کنترل شده به بافت بدن تابانیده شده و تصویر واضحی را از اندام های داخلی بدن به دست می دهد. سونوگرافی معمولاً برای شناخت بیماری ها و یا مشاهده و بررسی ارگان های بدن انجام می شود.

سونوگرافی برای بررسی کیسه صفرا، کلیه، قلب، کلیه، اندام های داخلی زنان و حتی جنین استفاده می شود. سونو گرافی دو بعدی و سه بعدی را می توان از جمله تصویربرداری های دقیق و با وضوح تصویر بالا دانست که با کمک سونوگرافی انجام می گیرد. از سونوگرافی حتی برای مشاهده رگ های خونی که بر اثر تجمع چربی ها و یا لخته های خونی مسدود شده اند استفاده می شود.

در یک مرکز سونوگرافی خوب انواع سونوگرافی ها با دقت بالا قابل انجام می باشد. این پروسه می تواند به همراه سایر تصویر برداری ها انجام شده و به تشخیص دقیق بیماری ها کمک نماید.

اما بهتر است بدانید که در یک مرکز تصویر برداری تنها سونوگرافی انجام نمی شود. پوکی استخوان بیماری ای است که به دلیل نداشتن عارضه به عنوان بیماری خاموش نیز شناخته می شود. این بیماری به راحتی به کمک سنجش تراکم استخوان قابل تشخیص می باشد. این بیماری سالانه بانوان زیادی را درگیر خود می نماید. درصد شیوع پوکی استخوان در زنان بیش از زنان می باشد.

همچنین اکثر سرطان ها بدون علائم مشخصی در بدن به وجود آمده و با پیشرفت بیماری و بزرگ شدن توده های سرطانی، اندام های بیش تری را در بدن درگیر می نماید. سرطان پستان از جمله متداول ترین سرطان ها در بین بانوان است. این بیماری که در بافت های سینه رشد و تکثیر می شود، در صورت عدم پیگیری می تواند مرگ آور باشد.

لذا بهتر است بدانید که سرطان سینه تنها با ماموگرافی قابل تشخیص بوده و پیگیر های به موقع را می طلبد.

نتیجه گیری

آزمایش های روتین می تواند ما را از سلامتی ارگان های بدن مطمئن سازد. تمامی ارگان های بدن برای ما ارزشمند بوده و می بایست مراقبت های لازم از آنها انجام گیرد. مراجعه به یک مرکز تصویربرداری خوب می تواند شما را در تحقق این مهم یاری نماید.