زمان مناسب و نحوه انجام سونوگرافی تعیین جنسیت

سونوگرافی تعیین جنسیت

سونوگرافی تعیین جنسیت چگونه انجام می شود؟

این آزمایش تا چه حد دقیق می باشد؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی با سونوگرافی تعیین جنسیت همراه باشید.

جنسیت جنین، کنجکاوی والدین را تا حد زیادی بر می انگیزد. هر چند که سلامتی جنین اولین و مهم ترین موضوع برای هر پدر و مادر می باشد، ولی برخی از والدین هزینه زیادی را برای تعیین جنسیت فرزندشان به آنچه مد نظرشان هست پرداخت می نمایند. از این رو سونوگرافی تعیین جنسیت برای این قشر از اهمیت بیش تری برخوردار می باشد.

سونوگرافی تعیین جنسیت

والدین معمولاً پس از مشخص شدن جنسیت فرزند خود، برای به دنیا آمدن وی برنامه ریزی می کنند. تا آنجایی که کلیه وسایل وی را خریداری کرده و برای فرزند خود اسمی شایسته نیز انتخاب می نمایند. مادرها معمولاً پس از تعیین جنسیت فرزند خود ارتباطشان را با وی شروع می کنند. حال زمانی را در نظر بگیرید که سونوگرافی انجام شده از دقت کافی برخوردار نبوده و با انجام سونوگرافی های بعدی جنسیت جنین تغییر نماید. والدین دچار سردرگمی شده و اضطرابشان دوراز ذهن نمی باشد.

بارداری یکی از دوران سخت و مهم در زندگی هر خانومی می باشد. این دوران می بایست به دور از هر استرس و اضطرابی طی شود. در نتیجه انتخاب یک سونوگرافی معتبر و دقیق برای انجام سونوگرافی تعیین جنسیت می تواند تا حد زیادی از استرس و اضطراب والدین بکاهد.

تعیین جنسیت در دوران بارداری معمولاً به دو روش بررسی آمینوسنتز و سونوگرافی انجام می گیرد. در روش دوم پزشک رادیولوژیست پس از انجام سونوگرافی دقیق و مانیتور شدن تصاویر جنین، اقدام به تعیین جنسیت جنین می نماید. جنست جنین از هفته دوازدهم بارداری به صورت دقیق قابل تشخیص می باشد. این تعیین جنسیت معمولاً در طول انجام تست ان تی قابل انجام می باشد. متخصص رادیولوژی در این تست علاوه بر آنکه غربالگری را انجام می دهد، به تعیین جنسیت جنین نیز اقدام می نماید.

 سونوگرافی تعیین جنسیت در اغلب موارد برای بسیاری از والدین از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. شما می توانید جهت مشاوره و تماس با سونوگرافی تابناک با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید : ۸۸۸۰۰۴۰۴-۸۸۸۹۱۱۱۲-۰۲۱ و یا به اینستاگرام مرکز تصویربرداری تابناک مراجعه نمایید.

احتمال خطا در سونوگرافی تعیین جنسیت

در سونوگرافی تعیین جنسیت همانند هر نوع آزمایش دیگری که انجام می پذیرد، احتمال بروز خطا وجود دارد. سن جنین و سن مادر دو فاکتور مهم و تأثیر گذار در افزایش دقت این آزمایش می باشند. در ماه های اول و تعیین جنسیتی که در طول آزمایش ان تی انجام می شود، ممکن است با کمی خطا روی دهد. لذا هر چه سن جنین بیش تر شده و اندام های وی بیش تر رشد نمایند، احتمال خطا در سونوگرافی تعیین جنسیت کم تر شده و اندام های وی با وضوح بیش تری نمایان می شوند. بنابراین بهترین زمان برای انجام سونوگرافی دقیق تعیین جنسیت، هفته شانزدهم بارداری به بعد می باشد.

سونوگرافی آنومالی در سه ماهه دوم بارداری انجام می شود. این سونوگرافی شاید بهترین زمان برای تعیین جنسیت جنین شما باشد.

عواملی که در دقت سونوگرافی تعیین جنسیت تأثیر گذار می باشند

مطمئناً هدف شما از مراجعه به بهترین سونوگرافی در تهران، تعیین دقیق جنسیت فرزندتان می باشد. لذا عواملی وجود دارند که می توانند در افزایش کیفیت و دقت این آزمایش تأثیر گذار باشند:

  • مهارت اپراتور و متخصص رادیولوژی
  • دستگاه ها و تکنیک های به روز
  • نحوه قرار گرفتن جنین در شکم مادر
  • قرار گرفتن بند ناف
  • وزن بالای مادر و تجمع چربی در شکم وی

نتیجه گیری

سونوگرافی تعیین جنسیت در اغلب موارد برای بسیاری از والدین از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. همچنین گفتنی است سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی که در ماه های بعدی انجام می گیرند از دقت بیش تری برخوردار می باشند. لذا شما می توانید جهت انجام سونوگرافی دقیق به کلینیک های سونوگرافی معتبر مراجعه نمایید.

پاسخ