سونوگرافی آنومالی

سونوگرافی آنومالی

تفسیر سونوگرافی آنومالی چگونه انجام می شود ؟  آیا با کمک سونوگرافی آنومالی می توان تعیین جنسیت  هم انجام داد ؟  هزینه سونوگرافی آنومالی چقدر است ؟  تفسیر سونوگرافی آنومالی در هفته ۱۶ بارداری چگونه انجام می شود ؟ آیا سونوگرافی آنومالی خطری هم دارد ؟   مسلما مادران باردار در طول دوران بارداری با این گونه سوالات برخورد می کنند ، آیا شما هم اطلاعات کافی  در زمینه سونوگرافی آنومالی دارید ؟ اگر شما هم پاسخ سوالات زیر را نمی دانید توصیه می شود مقاله زیر را مطالعه کنید . دکتر مجید کاشی در مرکز سونوگرافی خوب درتهران به بررسی سونوگرافی آنومالی می پردازند .

دوران بارداری یک دوره بسیار حساس در زندگی فرد است که نیاز به مراقبت های لازم دارد ،از  آنجا که سونوگرافی به عنوان یکی از ابزار های دقیق و بی خطر برای تشخیص و درمان شناخته  شده است ، شما می توانید در دوران بارداری  با کمک روش های مختلف سونوگرافی  سلامت جنین خود را تایید کنید .

سونوگرافی آنومالی

بهترین زمان برای انجام سونوگرافی انومالی چه زمانی است ؟

بهترین زمان برای انجام این روش سونوگرافی  بین هفه  های ۱۸ تا ۲۲  بارداری می باشد  ،دلیل آن هم در این مورد است که در این زمان  راحت تر می توان اندام های جنین را ارزیابی کرد . گاهی بنا بر شرایط  مادر و تجویز متخصص زنان  لزوم انجام سونوگزرافی آنومالی برای بررسی های بیشتر تایید می شود ، بسیاری از ناهنجاری هایی که می تواند منجر به اختلال  شکل بدن جنین شود  با کمک این روش سونوگرافی قابل تشخیص است

اقدامات لازم قبل از سونوگرافی آنومالی

لازم است تا قبل از سونوگرافی انومالی  مقداری از مثانه پر باشد  ، پر بودن مثانه در طول بارداری می تواند  دردناک  باشد ،اما زمان بسیار کوتاهی برای انجام این  سونوگرافی لازم است  پس بهتر است  تحمل کنید  تا  رادیولوژیست با دقت بالاتری سونوگرافی را برای شما انجام دهد .

شما می توانید جهت مشاوره و تماس با سونوگرافی تابناک با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید : ۰۲۱-۸۸۸۰۰۴۰۴-۸۸۸۹۱۱۱۲

 در طی این روش سونوگرافی تمام موارد زیر مورد ارزیابی قرار می گیرد :

تمام اندام های مختلف جنین  مورد ارزیابی قرار می گیرد ، در طی این بررسی مواردی همچون  بارداری دو قلویی  و یا چند قلویی  ،شکل  ظاهری و  ساختار جنین  و همچنین  بررسی هر گونه مشکل احتمالی در  مغز جنین نیز ارزیابی می گردد

تمام اعضای صورت جنین  و لب شکری بودن ، مورد ارزیابی قرار می گیرد .

در سونوگرافی آنومالی ستون فقرات  جنین از نظر عرض و طول مورد ارزیابی قرار می گیرد  ،این بررسی  به تشخیص تمام ناهنجاری های  موجود  که شامل نقص  مادرزادی  لوله عصبی  می شود نیز کمک می کند .

اندازه و تعداد ضربان قلب جنین  را می توان با کمک  سونوگرافی آنومالی بررسی کرد .  در نهایت می توان گفت  بعد از انجام سونوگرافی انومالی می توان  سلامت جنین را   به طور قطعی بیان کرد .

در مرکز سونوگرافی تابناک تمام سونوگرافی ها با بالاترین  دقت و کیفیت انجام می شود .

با تشکر مدیریت سایت  مرکزسونوگرافی تابناک

پاسخ