رادیوگرافی (OPG)

رادیوگرافی (OPG)

نحوه گرفتن  عکس رادیوگرافی دندان به چه صورت است ؟  قیمت رادیوگرافی دندان چقدر است ؟  چگونه می توان عکس رادیولوژی دندان را تفسیر کرد ؟ اگر شما هم  نیاز به رادیوگرافی دندان داشته باشید به طور حتم با این سوالات مواجه می شوید . در مرکز سونوگرافی و رادیولوژی  تابناک  ، رادیوگرافی (OPG)  به صورت کاملا حرفه ای انجام می شود . برای پاسخ به این سوالات بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید .

رادیوگرافی (OPG)

امروزه  تمام پزشکان در حوزه دندانپزشکی  برای تعیین و تشخیص  دقیق هر گونه عارضه و بیماری های دندانی  و دهانی  از رایوگرافی  کمک می گیرند . رادیوگرافی در این حوزه پیشرفت های قابل توجهی داشته است . این روش  عسکبرداری  با کمک اشعه ایکس  که در طی آن  سنسور های دیجیتال اشعه ایکس  جایگزین  روش های عکسبرداری قدیمی شده اند ، عکس های رایانه ای با کیفیت و دقت بالاتری را به عنوان خروجی نمایش می دهند .

مزیت های رادیوگرافی OPG

این روش عکس برداری نسبت به سایر روش ها از مزایای بسیار بالایی برخوردار است از جمله :

با استفاده از رادیوگرافی  دیجیتال می توان  تمام نواحی دندان ها را بررسی کرد .  حتی اگر  پوسیدگی های کوچک و ریزی  بین دندان ها  وجود داشته باشد   با استفاده از  این روش تشخیصی می توان کوچکترین مشکلات دندانی و دهانی را ارزیابی کرد .

رادیوگرافی دیجیتال در همان لحظه  بر روی صفحه مانیتور قابل نمایش  است  و میتوان جزئیات آن را ویرایش کرد ، همچنین این امکان  برای پزشک وجود  دارد  که فایل اصلی رادیوگرافی را به  متخصص مربوطه در این حوزه انتقال داد .

رادیوگرافی دندان نیازی  به این ندارد  که با استفاده از مواد شیمیایی  ، عکس های گرفته شده را ظاهر کند .

در طی استفاده از این روش این امکان وجود دارد  تا بتوانیم تمام  داده های  به دست آمده را با کیفیت بالا  و البته حجم پایین تری ذحیره کنیم .

رنگ بندی ،کیفیت بالای عکس  ، سه بعدی بودن و مزیای  دیگر از خصوصیات  عکس برداری به روش رادیوگرافی دیجیتال  است .

شما می توانید جهت مشاوره و تماس با سونوگرافی تابناک با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید : ۰۲۱-۸۸۸۰۰۴۰۴-۸۸۸۹۱۱۱۲

رادیوگرافی OPG به سه روش  انجام می شود :

روش مستقیم

در طی این روش  ابتدا  یک سنسور الکترونیک  در داخل دندان  برای عکسبرداری  قرار می دهند.

روش غیر مستقیم

در روش غیر مستقیم  از اسکنر  اشعه ایکس استفاده می کنند  تا تمام  عکس هایی  که به  روش رادیولوژی قدیمی ثبت شده اند راهمانند  عکس های دیجیتال مشاهده کرد .

روش نیمه غیر مستقیم

و اخرین روش به روش  نمیه غیر مستقیم  است که با ترکیبی از  سنسور و اسکنر  برای تبدیل  اشعه ایکس  به فیلم دیجیتال  انجام می شود .

آیا رادیوگرافی مضر است ؟

اشعه ای که در طی روش رادیوگرافی  استفاده می شود  بسیار ناچیز است و البته  قابل چشم پوشی . با این حال لازم است قبل از رادیوگرافی  از محافظ سربند  و گردنبندی برای حفاظت بیشتر استفاده کنیم . بیشتر  از این محافط ها برای زنان بارداری  و یا کودکان  استفاده می شود .  بهتر است قبل از اقدام به رادیوگرافی در رابطه با وضعیت خود با  پزشک خود صحبت کنید .

با تشکر مدیریت سایت  سونوگرافی تابناک

پاسخ