جواب سونوگرافی سینه

جواب سونوگرافی سینه

بهترین زمان برای سونوگرافی سینه چه زمانی است ؟  آیا سونوگرافی بهترین روش تشخیص سرطان پستان است ؟ آیا سونوگرافی در روند درمان سرطان پستان تاثیر گذار است ؟  اگر شماهم پاسخ سوالات مطرح شده را نمی دانید بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید . در مرکز سونوگرافی و رادیولوژی تابناک انجام ماموگرافی و سونوگرافی  به صورت تخصصی و دقیق انجام می شود . سونوگرافی سینه یک آزمایش تصویربرداری است که با استفاده از امواج صوتی  انجام می شود .

جواب سونوگرافی سینه

سرطان سینه

از آنجا که تماس طولانی  مدت با استروژن  سبب افزایش  خطر سطران  پستان می شود  کاربرد طولانی  مدت  هورمون تراپی هم با افزایش  خطر سرطان  پستان همراه است .  نکته مهم این است که  در صورت مصرف استروژن به تنهایی ، احتمال  سرطان پستان کمتر  از هنگامی است  که استروژن و پروزسترون  هر دو با هم  مصرف می شوند .  بعد از ۵ سال  هورمون درمانی  سرطان مهاجم  پستان افزایش چشمگیری  داشت .

در زنان با سابقه  هیسترکتومی ،خطر  سرطان پستان  بعد از ۷ سال  مصرف  استروژن تنها  ،افزایش  نیافته بود . هورمون درمانی در زنان  با سابقه  سرطان  پستان ممنوع بوده  و در افراد  با ریسک بالا  پس از ارزیابی  فواید  و خطرات مجاز است .

انجام غربالگری  با ماموگرافی سالانه  در زنان بالای  ۵۰ سال  خطر مرگ و میر  ناشی  از سرطان پستان را  کاهش  می دهد .  همچنین انجام خود آزمایی ماهاهه پستان  به بیمار توصیه می شود .

در طی سونوگرافی سینه  با کمک یک مبدل ،امواج صوتی  به داخل اندام ها  و ناحیه مورد نظر ارسال می شود  و این امواج در  زمان برگشت خروجی را تولید می کنند که در مانیتور قابل نمایش هستند . در صورتی که متخصص رادیولوژیست متوجه موردی مشکوک شود برای بررسی های بیشتر ،ماموگرافی برای فرد تجویز می گردد

سونوگرافی ممکن است استفاده شود اگر:

بافت به خوصی در پستان وجود داشته باشد که  ماموگرام قادر به دیدن آن نباشد

فرد باردار باشد  و برای ایمن بودن جنین  سونوگرافی تجویز شود

سن فرد  کمتر از ۲۵ سال باشد

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی همچنین ممکن است از سونوگرافی برای بررسی گره های لنفاوی اطراف استفاده کند.

شما می توانید جهت مشاوره و تماس با سونوگرافی تابناک با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید : ۰۲۱-۸۸۸۰۰۴۰۴-۸۸۸۹۱۱۱۲

سونوگرافی سینه نیاز به آمادگی خاصی دارد ؟

خوشبختانه برای انجام سونوگرافی محدودیت و اقدامات خاصی لازم نیست . توصیه می شود قبل از سونوگرافی سینه استحمام کنید و ناحیه مورد نظر کاملا تمیز باشد .

استفاده از  هرگونه اسپری خوشبو کننده  قبل از  سونوگرافی  مجاز نمی باشد و ممکن است در روند کار اختلال ایجاد کند

تا جای ممکن از لباس های راحت و گشاد استفاده کنید .

چه اتفاقی در طول سونوگرافی پستان رخ می دهد؟

ممکن است سونوگرافی پستان را به صورت سرپایی یا بخشی از اقامت خود در بیمارستان داشته باشید. روش انجام آزمایش ممکن است بسته به شرایط بیمار متفاوت باشد.

پس از اولتراسوند پستان، هیچ مراقبت خاصی نیاز نیست. تنها ممکن است بسته به شرایط خاص بیمار  متخصص رادیولوژیست دستورالعمل خاصی را ارائه دهد .

با تشکر مدیریت سایت  سونوگرافی تابناک

پاسخ